Всесвітній день авіації та космонавтики - свято, встановлене на знак першого польоту людини в космос. В Україні сьогодні відзначається й День працівників ракетно-космічної галузі країни.

 

12 квітня учні 1-х класів, у форматі онлайн-зустрічі, зустрілися та провели час з користю, дізналися про перший політ тварин та людей у космос, про сонячну систему. Діти стали активними учасниками обговорень, знаходили відповіді на ребуси та кросворди, бонус питання "чорного ящику". Так, малечу здивувало, що саме сьогодні 1961 року космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" з космодрома "Байконур" уперше у світі здійснив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин. Говорили і про те, що 12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою "Шаттл".
Віталій ДЕМЧЕНКО, Олексій МАСОНОВ

7 квітня відзначають особливий день - Всесвітній день здоров`я. У народі кажуть "Здоров`я - усьому голова!". Ми добре знаємо, що воно на 50 % залежить від способу життя, тобто від самої людини. Саме від нас залежить поширення формули: "Здоровим бути модно, стильно і красиво". Тому для здобувачів освіти 1-В класу (кл. керівник Світлана НОДА) була проведена година спілкування, на якій вони дізналися про здоров`я та як його зміцнити, що може зробити кожен, щоб його зберегти. Учні грали в ігри, розгадували загадки та довідалися більше про здоровий спосіб життя. В кінці кожен зміг зробити висновок, щоб здоровим бути потрібно докладати зусилля.

Театр - вид сценічного мистецтва, що відображає життя в сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави. Саме до такого дорослого визначення почали готувати малечу на майстер-класах з театрального мистецтва для здобувачів освіти молодшої школи цього тижня. Керівниця театрального гуртка Людмила Стрельцова поспілкувалася з малечою й запропонувала виконати цікаві артикуляційні вправи. Діти відволікалися, долучившись до заходу.

Сміх - це вітамін позитивного настрою, батарейка веселощів, що заряджає наш організм та душу для нових звершень.

Не відомо, як і в якій країні з`явився День сміху. Сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо його походження.

В Україні День сміху з`явився приблизно наприкінці XVIII століття, а остаточно затвердився у ХІХ столітті.

Традиція розігрувати цього дня рідних, друзів та колег збереглася й донині.

Є й версія, що появі цього свята ми зобов`язані неополітанському королю Монтерею. Йому з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Через рік Монтерей зажадав точно таку ж, але її не знайшли, і кухар приготував іншу, дуже схожу. Король побачив підміну, але не розгнівався, а навіть розвеселився. З того часу започаткували звичай першоквітневих розіграшів.

 

Наша гімназія теж долучилася до свята, члени гімназійного об`єднання "Сузір`я лідерів" провели для учнів 1-2 класів цікаву онлайн-гру "Гуморина". Розповіли здобувачам освіти історію свята, діти виконували цікаві завдання: "Логічні загадки", "Так чи ні", "Ребуси", "Зашифровані слова", "Руханки", "Малюємо із заплющеними очима", "Селфі". Всі були активними та із захопленням брали участь у грі, проявляючи свої інтелектуальні та творчі здібності!

   Свято 1 квітня не обходиться без веселих жартів і розіграшів. Саме в цей день можна жартувати, розігрувати друзів, знайомих.

 

Учні 3-Г класу познайомилися з історією цього свята, розповідали кумедні історії, фантазували, грали, переглядали веселі відео. Очі дітей засяяли від радості, лунав запальний сміх. Відео можна переглянути за покликанням.

"Сміх - це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя" В. Гюго

 

31 березня проведено єдину годину спілкування "Безпека життєдіяльності здобувачів освіти" для учнів гімназії. Захід відбувся з метою актуалізувати і узагальнити знання учнів з безпечної поведінки, формувати в учнів якості свідомої особистості, виховувати мужність і спроможність приймати швидкі і правильні рішення в екстремальних умовах і попередити прояви паніки в небезпечних та надзвичайних ситуаціях.

На годині спілкування розглянули правила поведінки на дорогах (тротуари, пішоходні переходи), порядок поводження під час оголошення повітряної тривоги, під час ракетних і артилеристських обстрілів, дії дитини, яка загубилася, техніку безпеки на прогулянках, зустріч з отруйними комахами, плазунами. Було розроблено Padlet, переглянути його можна за покликанням.

 

Сподіваємося, що отримані знання стануть необхідними дітям для того, щоб упередити потрапляння у надзвичайні ситуації.

 

ТВОРЧІ УРОКИ НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ У 1-А КЛасі

Мені, як вчителю, дуже емоційно важко говорити про нашу красиву планету під час війни. Нам, херсонцям, трішки повезло, ми в окупації і не бачимо, як гинуть мирні люди від рук загарбників. Але, на жаль, в інших містах гинуть найбільш незахищені - діти, жінки, старенькі. З якою гордістю і болем в очах першачки казали, що ми українці, наша держава Україна і ми хочемо жити на своїй землі, нікуди ми звідси не поїдемо. Я пишаюся своїми учнями. Патріотизм у малечі ні в мові і не в вишиванці - він в серці і ставленні до країни, в якій ти живеш. Людські цінності в культурі, в поведінці, у вчинках, у всьому що нас оточує. 

Дітки зробили правильний висновок, що ми всі повинні захищати і оберігати нашу Батьківщину. У пташки є гніздо, у білочки - дупло, у песика - будка, а в людини - домівка! Саме з таких маленьких я, складаються країни на планеті Земля.

Наша планета - як спільна квартира, у мешканців тут різнобарвна шкіра. Усі кольори поєдналися тут, хай в злагоді діти щасливо живуть! Візьмемось за руки на зло всім негодам, обіймем планету одним хороводом! Розвіємо над нею і хмари і дим, і так захистимо свій улюблений дім! В. Орлов.

 

Віримо в добро і справедливість, в нашу перемогу. Херсон - це наша домівка, це рідна Україна!

Екологічне виховання сьогодні - це вже не лише формування відповідних знань і вмінь у взаємодії людини та природи, а й розвиток засобами педагогічних технологій компетентностей особистості, спеціальних знань, ціннісних норм та орієнтацій щодо усвідомлення екологічної цінності природного середовища у його нерозривній єдності з людиною.

 

З метою ознайомлення з різноманітністю природи, її багатством, пізнання оточуючого світу, розкриття його незвіданих таємниць. Виховувати людини - захисника, людини - творця потрібно змалечку. Саме з цією метою члени гімназійного об`єднання "Сузір`я лідерів" (Данило ЛАПИЦЬКИЙ, учень 4(8)-А класу та Поліна ЧЕРНОВА, учениця 4(8)-В класу) розказали здобувачам освіти 3-4 класів як потрібно любити, поважати, цінувати, берегти матінку природу. Учні із задоволенням долучилися до позакласного заходу, були дуже активними, проявили свої інтелектуальні та творчі здібності, в кінці поділилися своїми враженнями після гри, подякувавши організаторам!

            22 листопада до 3 -Б класу на виховну годину "Правила дорожнього руху" завітали гості з Державної служби національної поліції. Зустріч була пізнавальною та цікавою!

      А у нас, з 15 по 19 листопада 2021 року, пройшов Тиждень початкових класів під девізом "Кожен день у нас цікавий і веселий, і яскравий" (вітамінний тиждень)! Робота учнів, батьків та вчителів спланована таким чином, щоб сприяти інтелектуальному та творчому розвитку дітей, враховуючи їх інтереси та захоплення. Навіть, самі назви днів тижня, говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися в учнівських колективах. Це допомогло створити маленьке свято для кожної дитини.  

День дружби та поваги

День талантів

День України

День творчості

День стилю

Ранкові зустрічі

    Всі чули фразу: «Сміх – найкращі ліки», а ще, що “Сміх продовжує життя”. І це є правдою. Учні 2-В класу протягом всього навчання, на ранкових зустрічах налаштовують себе на плідну працю, взаємодопомогу і успіх! Але, нічого цього не вийде без гарного настрою! Використовуючи фотобутафорію, виготовлену заздалегідь, діти почали свій день з щирого сміху і яскравого настрою! Тепер ми точно знаємо, що у нас все вийде!

Пізнаємо Всесвіт

    З давніх часів людству був цікавий зв'язок людини і всесвіту. Так і учні  2-В класу на уроках "Я пізнаю світ" познайомились з цікавими фактами про космос, планети, галактики і сузір'я. Закріпити знання допомогли досліди, які учні, під керівництвом учителя, виконували в класній кімнаті. Тепер ми точно знаємо, як рухається наша планета, чому відбувається зміна пір року та зміна дня і ночі. Захоплюючими знаннями діти поділились з друзями та батьками! 

   Продовжуючи вивчати тему "Сонячна система", учні 2-В класу змогли творчо показати здобуті знання. А саме, створити малюнок в графічному редакторі на уроці інформатики. Створені зображення діти доповнили цікавими розповідями про таємничий космос, незвичайні планети, метеорити і комети. 

А до нас завітав Святий Миколай!!!

     19 грудня Святий Миколай завітав до дітей 1 класів. Учні підготували і йому сюрприз у вигляді виступів, а саме декламували вірші, співали пісні, виконували танець "Маленькі зірочки". В цю мить жоден із дітей не залишився без подарунка. В кінці свята Святий Миколай організував для дітлахів новорічний флеш-моб. Малюки з нетерпінням чекають такого сучасного гостя на наступний рік.

День захисника

          14 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління було проведено заходи, присвячені святу. Учні 1-В та 1-Г класів приготували вітальні листівки до цього свята.

Тиждень початкової школи

     Одним з дієвих засобів реалізації Місії Нової української школи, формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення Тижня початкової школи. При підготовці до проведення тижня взято за основу одну із дев’яти засад Нової української школи – педагогіку партнерства, в основі якої взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Тиждень початкової школи (з 15 по 18 жовтня 2019 року) є спільною справою учнів, їх батьків та вчителів, тією справою, що згуртувала школярів, допомогла розкрити їх таланти, сформувала навички діяти дружно і організовано, встановити зв’язки між різними віковими групами.

    У програмі тижня:

- День «В родинному колі»: уроки педагогічної майстерності для батьків та колег, майстер-класи від батьків, виставка фоторобіт «Світ дитячих посмішок», спортивні змагання «Веселі старти» (2 класи).

- День «Око бачить далеко, а розум – ще далі»: виставка «Мій зошит усміхається», рухливі перерви, математичні хвилинки –цікавинки  на уроках, математичні ребуси та логічні задачі. 

- День «Україна моя, Україно»: малюнки та фотороботи на тему «Моя Україна», цікавинки української мови, розучування скоромовок, прислів’їв, п’ятихвилинки про мову та мовні явища, видатних українських діячів в сфері мови та літератури, конкурс майстрів виразного читання «Моя земля – Україна».

- День «Книга вчить, як на світі жить»: виставка малюнків «Бібліотека очима дітей», презентації учнів «Моя улюблена книга», спортивні змагання «Веселі старти» (3 класи).

Всеукраїнський урок доброти

        2 жовтня за ініціативи Фонду “Щаслива лапа” та підтримки МОН України в гімназії проведено «II Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин! Під час проведення уроку, школярі мали можливість ознайомитись із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.

День здоров'я

«Світ – це книга. І хто не мандрував по ньому – прочитав в ній лише одну сторінку.»
                                                                                     Св. Августін
   Мандруючи до казкового світу куточка «Grand Prix», учні 4 –В класу відкрили багато таємниць краси природи рідної Херсонщини, отримали заряд нової фізичної і емоційної сили, ще більше відчули згуртованість нашого дружнього колективу.
   Дякуємо адміністрації гімназії і батькам за цікавий і корисний для здоров’я відпочинок.
    День здоров’я – супер! Емоції переповнюють!

Свято Останнього дзвоника

 Шкільні роки — це найсвітліша, найбезтурботніша пора у житті. Іншої такої не буде, бо життя дасть кожному свої уроки, у нього свої закони, свої круті віражі, свої пороги, через які не кожному переступити, яких не кожному здолати, а школа — це той час, коли все легко, все можливо. Ростуть діти, дорослішають із класу в клас. Ще тільки зустрів їх шкільний поріг — маленьких, наляканих новим і невідомим, а вже ось вони — закінчили 1 клас, сидять за партами — дорослі, гарні, веселі, розумні і здавалось би такі дорослі.

      24 травня у 1-В класі свято Останнього дзвоника пройшло яскраво, креативно та незабутньо!

    Кожен учень зміг поділитися своїми враженнями щодо першого року навчання, виділити яскраві і кумедні ситуації, пригадати перші труднощі.

       З нагоди успішного завершення року всі отримали Дипломи першокласників як перший свій здобуток на шляху Країною знань.   

    Не забули, звичайно, виразити щиру вдячність батькам за їх допомогу, співпрацю та розуміння. А батьки, в свою чергу, мали змогу відчути себе першокласниками. Сівши за парти, вони вміло і швидко виконували ті завдання, які діти виконували щодня. Змогли відчути і пережити відчуття, які переживала кожна дитина. 

 

     У підсумку всі привітали один одного з успішним завершенням навчального року і побажали яскравих літніх вражень! 

Відпочиваємо

   Найважливіше і найцінніше в житті кожної людини – це її здоров’я. Його не продати  і не купити. Тому слід берегти його і постійно підтримувати.

 «Позитивно, яскраво, незабутньо» - саме під таким девізом пройшов День Здоров’я у 1-В класі. Учнівський колектив вирушив у подорож до Зелених Хуторів Таврії. Зелені Хутори Таврії - єдиний в східній Європі комплекс, розташований на незайманою природою Таврійської лісостепової зони - це Україна в своїй історичній і культурній мініатюрі. Територія хуторів займає більше ста гектар.

 

    Протягом дня учні дізналися все про народні українські ремесла, пройшли майстер-класи покаталися на конях, злетіли на тарзанці і зайнятися скелелазінням, відвідали мотузковий парк та скуштували смачний український обід. На Зелених Хуторах Таврії справжнє роздолля для дітей. Цей день залишився яскравим спогадом у пам яті кожного з учнів класу! 

Урок здоров'я

   Однією з головних складових здоров’я людини є харчування.

    Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура спроживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою. В рамках проекту «Здорове харчування для дітей» учні 1-В класу змогли ближче ознайомитись з продуктами, які позитивно впливають на їх здоров’я та навіть створили власну тарілку здорового харчування. 

     Проект «Здорове харчування для дітей»  - це ексклюзивний всеукраїнський освітній проект для дітей від 6 до 14 років (1-8 клас). Мета: навчити дітей засадам здорового харчування у інтерактивній та ігровій формі,  та мотивація дітей і батьків до здорового способу життя.

Дякуючи проекту учні 1-В класу отримали:

• Знання про Тарілки здорового харчування різних країн та України, як обрати корисну їжу і напої

• Зроблену власними руками Здорову тарілку, яку діти заберуть з собою додому.

• Буклет Тарілка здорового харчування

 

  Тепер кожна дитина класу знає як важливо вживати корисну і поживну їжу.

Навчаємось граючи

Подарунок для матусі

   Мама – це наймиліше, найрідніше та найніжніше слово у цілому світі. Всі люди, і діти, і дорослі, люблять своїх матусь.
   Без
них ми почуваємось самотньо, бо вони - найкращі друзі, порадниці, наставники. Мама завжди підтримає свою дитину, не дивлячись ні на що, завжди буде поруч, пригорне, обійме, заспокоїть та захистить.

    На честь свята дня Матері з учнями 1-В класу були проведені  виховні бесіди: «Матусенько – голубонько, ти в мене – єдина»; «Матусенько моя, благословенна будь…».

 

   В знак подяки і щирої любові до своїх матусь учні 1-В виготовили яскраві листівки, які наповнили теплими словами подяки! День матері - гарна нагода розповісти мамусі, як багато вона значить для нас!  

Година спілкування

   Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою.

 

    З метою попередження утворення булінгу у колективі з учнями 1-В класу було проведено годину спілкування, на якій діти познайомились зі значенням слова «булінг» та його проявами. Колективно було створено алгоритм дій аби запобігти систематичним цькуванням. Крім цього, за допомогою казок та ігр діти мали змогу зрозуміти, що відчуває людина яку ображають. Як підсумок кожен написав, як треба відноситись один до одного щоб в колективі панував мир, спокій і злагода. 

Цікаві уроки

     Здавна в народі казали: «Гість – дому радість». Учні 1-В класу згодні з цими словами, тому щоразу з радістю чекають гостей на уроки. 23 квітня вони завітали до нас, щоб переглянути презентаційний урок читання з теми «Алфавіт. Буквосполучення ьо. Шарль Перро «Кіт у чоботях».

    Протягом уроку всі учні класу приймали активну участь і з радістю ділились здобутими знаннями на попередніх уроках. Весело гралися в ігри та співали пісеньки. Найбільше їм сподобалось уявляти себе звукорежисерами та озвучувати фрагменти мультфільму «Кіт у чоботях». Вони вміло продемонстрували свої вміння співпрацювати в парах та групах. З легкістю відтворювали фрагменти улюбленої казки Шарля Перро.

 

    Урок пройшов жваво, весело і пізнавально. 

Улюблені книжки

Книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

   Книга відкриває світ пізнання й сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації. Вони дарують нам цілющі зерна знань. Вони спонукають до творчого пошуку, прекрасних знахідок і відкриттів. Любов до книги з дитинства і продовжується все життя. Гарну книжку часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче.

 

    Учні 1-В класу мали змогу поділитись своїми особистими враженнями з однокласниками. Протягом тижня кожен презентував свою захоплюючу книгу на ранковій зустрічі. При цьому роблячи акцент на тому, який літературний твір він прочитав і чому той вчить. Згодом всі учні класу дійшли до висновку, що читання книг дуже захоплюючий і вражаючий процес. Не дарма в народі кажуть: «Знання –сонце, книга – віконце».

День Землі

   Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. НУШ-енята 1-В класу в цей визначний день обговорювали шляхи збереження природних ресурсів планети, замислювалися щодо своєї ролі в цьому процесі. На згадку учні виготовили поробки, які будуть їм нагадувати про важливість бережного ставлення до рідної домівки усіх людей на планеті. 

Розумники

        Як навчати дітей цифрового покоління? Звичайно, за допомогою цифрових технологій, - вирішили креативні розробники мультимедійного видавництва «Розумники» і створили систему електронних навчальних ігор для учнів молодших класів. Так у 2016 році розпочався Всеукраїнський експеримент «Розумники» (Smart Kids). Чому ж не долучитися до такої цікавої справи?  Як це відбувається у нашій гімназії, дивіться на відео.

Ранкове коло у 1 класі

          В сучасних умовах нової української школи головним завданням учня є набуття практичних умінь і навичок. Зокрема, на уроках мистецтва та технологій вдало реалізується принцип взаємодії в груповій роботі між членами групи. Під час активної співпраці панує атмосфера допомоги та взаємопідтримки. Вправа "Ранкове коло". Що може більш вдало емоційно позитивно налаштувати на робочий лад? Цікаві ігрові вправи об'єднують колектив, вчать висловитись та почути кожного, співпрацювати в команді.

Подорожуємо рідним містом

       Учні 4 Г класу подорожували рідним містом Херсон. Йдучи вулицями та провулками старого Херсона, можна вивчати історію архітектури нашого славного міста. Різні стилі створюють неповторну "музику в камені", повертаючи уяву в минулі часи. 

Зустріч з курсантами поліції

   До наших учнів в рамках "Дня без уроків" завітали курсанти поліції. Для школярів було проведено цікаву розповідь про дотримання правил дорожнього руху, своєчасне попередження правопорушень. Під час гри з сигнальними картками діти закріпили набуті знання.

Відпочинок на природі

  Крім навчання наші учні цікаво відпочивають. День здоров'я, в кінному клубі, подарував незабутні емоції дітям, надавши сил та позитивної енергії. Спортивні естафети, проведені з метою формування міцного командного духу на основі взаємопідтримки та допомоги.

Урок математики

  До учнів 1-Г класу, які навчаються за науково - педагогічним проектом "Інтелект України", завітали гості на урок математики. Діти працювали злагоджено в групах, творчо, креативно, впевнено і швидко розв'язували завдання. Насичений різноманітними формами урок приніс задоволення від навчання не тільки учням, а також подарував позитивний настрій гостям. 

Нова українська школа (офіційний веб-сайт)

Всеукраїнський форум "Нова українська школа"

Начальная школа http://nachalka.school-club.ru/about/

Портал дитячої безпеки http://www.spas-extreme.ru/

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.